Blog

Lipiec 2020

Wyniki Konkursu grantowego w programie Bardzo Młoda Kultura!

Informujemy, że Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (operatora regionalnego programu Bardzo Młoda Kultura na teren Województwa lubelskiego) dokonała wyboru do dofinansowania 16 projektów spośród 29 zgłoszonych w tegorocznym konkursie w ramach lubelskiej edycji programu.

Wartość przyznanego dofinansowania wynosi łącznie 71 999,97 złotych.

Szczegóły w załączonym pliku – kliknij tutaj.

 

 

Czerwiec 2020

Konkurs w ramach lubelskiej edycji programu „Bardzo Młoda Kultura”. Do uzyskania granty do 5000 złotych!

Ogłaszamy konkurs w ramach lubelskiej edycji programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”. Na dofinansowanie mogą liczyć lokalne przedsięwzięcia z dziedziny edukacji kulturowej skierowane do dzieci i młodzieży.

Do aplikowania uprawnione są osoby, które wzięły udział w szkoleniach w cyklu tzw. „Inkubatora” w ramach programu Bardzo Młoda Kultura w roku 2020 lub w latach 2016-2019.

Maksymalna wysokość grantu to 5.000 złotych.

Projekty będą mogły być realizowane do 15 października 2020.

Wnioski składać można do 14 lipca 2020 r., do godz. 24.00, wysyłając wniosek – część opisową i budżetową (wersja edytowalna oraz skan podpisanego wniosku) na adres: edukacja.bmk@spotkaniakultur.com

Szczegóły w załączonym Regulaminie.

Regulamin Konkursu

Załącznik 1a: Wniosek (część opisowa)

Załącznik 1b: Wniosek – część budżetowa

Załącznik 2: Wzór listu wspierającego

Załącznik 3: Wzór umowy o dofinansowanie

 

 

Listopad 2018

Warsztaty tematyczne w ramach projektu Młodzi LUBią Kulturę. Lubelska siec edukacji kulturalnej:

Zapraszamy na warsztaty w ramach projektu Młodzi LUBią Kulturę. lubelska sieć edukacji kulturalnej.

Warsztaty skierowane są do wszystkich chętnych, warunkiem jest wpisanie się uczestników (może być już na samych warsztatach) do tworzonej w ramach projektu sieci. Pomyślane są z myślą o animatorach kultury, nauczycielach i wszystkich prowadzących działalność w sferze edukacji kulturalnej i artystycznej.

Zajęcia dotyczą różnych aspektów edukacji kulturalnej, wskazanych przez uczestników projektu. Połączenie w bloki tematyczne ma charakter czysto organizacyjny – każdy z uczestników zapisuje się indywidualnie na każde warsztaty.

W przypadku części warsztatów – tj. dotyczących zagadnień o charakterze bardzo praktycznym przewidzieliśmy dla uczestników mentoring – tj. indywidualne wsparcie ze strony prowadzącego – w formie konsultacji (droga bezpośrednią – indywidualne spotkanie, telefonicznie lub mailowo).

(więcej…)

Targi Edukacji Kulturalnej 2018

Serdecznie zapraszamy na Targi Edukacji Kulturalnej, które odbędą się 19 listopada 2018 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, w godz. 11.00 – 16.30. Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki z uczniami i uczennicami, animatorów i animatorki z województwa lubelskiego. Częścią otwartą dla wszystkich uczestników jest giełda projektów w Cichych kątach na poziomie +1.

Targi Edukacji Kulturalnej to ukoronowanie wszystkich działań związanych z programem „Młodzi LUBią Kulturę. Lubelska sieć edukacji kulturalnej” / 3 – letniego projektu współfinansowanego z Narodowego Centrum Kultury w ramach ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura na lata 2016 – 2018.

Program:

11.00 -12.30 – otwarcie Targów (duża kieszeń sceny, poziom +1)

1. Przedstawienie założeń programu Bardzo Młoda Kultura i projektu Młodzi Lubią Kulturę. Lubelska Sieć Edukacji Kulturalnej oraz działań w roku 2018 oraz w ciągu trzech lat projektu;
2. Prezentacja rekomendacji dla animatorów przez zespół badawczy UMCS
3. Podziękowania dla realizatorów grantów z 3 lat oraz ich partnerów, członków Konwentu, opiekunów projektów
5. Prezentacje projektów zrealizowanych w roku 2018

12.00 – 12.30 Gra terenowa po budynku CSK (mapki i instrukcje do pobrania w punkcie rejestracyjnym)
Flash mob przygotowany przez Młodzież z Drelowa w oparciu o założenia projektu MLK i historię CSK

12.30 -13.00 przerwa kawowa

13.00 -14.00 oprowadzanie po wystawie ,,Projektowanie wszędzie” (poziom +1) na podstawie wcześniejszych zgłoszeń w formularzu

13.00 -14.00 warsztaty

Warsztaty tworzenia lalek motanek prowadzone przez Renatę Holaczuk z Włodawy (Mała Kieszeń sceny)

Warsztaty tworzenia korali Gotów prowadzone przez Kingę Łuczak z Podhorców (salka warsztatowa, poziom +1)

Warsztaty parateatralne dla dzieci w wieku 6-9 lat prowadzone przez Mateusza Piłata, reżysera Teatru System ( salka warsztatowa poziom +1)

14.00 -15.00 obiad

15.00 -16.30 prezentacje artystyczne

Przez cały czas trwania Targów w Cichych Kątach przygotowane będą stoiska prezentujące, to co działo w ramach realizacji grantów z projektu.

Wstęp wolny na Giełdę Projektów w Cichych kątach ( poziom +1)
Warsztaty i część oficjalna Targów przeznaczona dla uczestników projektu Młodzi Lubią Kulturę Lubelska sieć edukacji Kulturalnej