architektura, przestrzeń, krajobraz

 • edu.jpg

  Drogi i place, furty i bramy – dlaczego to wozy jeździły po wsiach i miasteczkach

   Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie
 • Melissa Bube, IMG_1140 |źródło: flickr.com

  Historia rozegrana – gra miejska

  Gra miejska skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 10 – 18 lat. Poprzez interaktywne zabawy, dostosowane do wieku uczestników, grupa podróżuje przez ulice Opola Lubelskiego poznając jego historię, zabytki, kulturę, gospodarkę i przyrodę. Do wyboru będzie kilka ścieżek tematycznych, które pozwolą skupić się młodzieży na jednym z powyższych zagadnień. Dzięki ścieżce historycznej będą mogli poznać dzieje miasta od historii dawnej do współczesności, zwiedzić zabytkowe miejsca i budynki miasta, a także zachwycić się kulturą regionu.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • Kajaki02_1000na750Kajaki03_1000na750

  Kajak Cross- Wyczynowy Spływ Górską Rzeką Hodelką

  Spływ ma miejsce po trudnych, ale zarazem niezwykle atrakcyjnych krajobrazowo, przyrodniczo i historycznie terenach. Pierwszy odcinek spływu: Pomorze – Hodlik jest bardzo wymagający i przeznaczony dla doświadczonych kajakarzy, poszukujących adrenaliny i ciężkiej pracy przy pokonywaniu przeszkód.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • Jarosław Pocztarski, Kazimierz Dolny| flickr.com

  Warsztaty – Kamienice przypraw

  Kazimierskie kamienice są milczącymi świadkami przeszłości, które dzięki naszym staraniom przemówią. A spotkanie z kazimierską mieszczanką- żoną najsłynniejszego z kupców pozwoli wam poznać najskrytsze tajemnice kupieckie.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • Palace_in_Kozłówka_1

  „Architektura. Trwałość, użyteczność, piękno”

  Uczestnicy poznają architekturę założenia kozłowieckiego i podstawowe pojęcia z historii budownictwa.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • By Dguendel (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

  „Barokowo – ogrodowo”

  Na przykładzie zespołu pałacowo – parkowego w Kozłówce uczestnicy dowiedzą się czym jest kompozycja ogrodu barokowego. Pogadanka połączona ze spacerem (w zależności od warunków pogodowych), wzbogacona warsztatami polegającymi na stworzeniu własnego planu ogrodu.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • 2215075563_cf0ebf57f9_b

  „Bogowie i herosi starożytnej Grecji i Rzymu w pałacu kozłowieckim”

  Lekcja połączona ze zwiedzaniem wnętrz pałacowych. Podczas zajęć wykorzystywane są plansze z atrybutami bogów i herosów. Podsumowaniem zajęć jest konkurs.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • Rictor Norton & David Allen Follow St Pancras Renaissance Hotel Minton tiles at the bottom of the staircase

  „Kolor, kształt, wzór”

  Uczestnicy zajęć zapoznają się z różnorodnością kształtów, kolorów, wzorów, faktur w przestrzeni pałacu kozłowieckiego. Krótki spacer we wnętrzach pałacowych, połączony z prezentacją modeli i plansz, zakończony warsztatami plastycznymi.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • CharmaineZoe's Marvelous Melange Follow Godeys Ladys Book March 1864

  „Krynoliny, turniury, gorsety, pantalony, jaskółki, cylindry…, czyli o modzie XIX wieku”

  Na podstawie wybranych obrazów prezentowanych na ekspozycji pałacowej i dodatkowych plansz z rycinami uczestnicy dowiadują się, jak zmieniały się trendy w modzie, co wypadało nosić i jakie dominowały materiały oraz kolory strojów.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • 10030588973_a4bf618be6_b

  „W pałacowej bibliotece”

  Prowadzący zajęcia stara się przybliżyć uczestnikom podstawową terminologię związaną z funkcjonowaniem biblioteki. Uzupełnieniem będą zagadnienia dotyczące druku, powstawania książek oraz tematyki starodruków.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • Renate Dodell, Renaissance Ornament

  „Łowcy Ornamentów”

  Uczestnicy zdobywają wiedzę o technikach i rodzajach zdobień. Na przykładzie dekoracji pałacu w Kozłówce poznają podstawowe ornamenty zdobnicze. Pogadanka, pokaz z instruktażem i ćwiczenia polegające na tworzeniu dekoracji eksponatu, przy użyciu wzorów poznanych podczas zajęć.

   BARDZO MŁODA KULTURA