Oferta edukacyjna

 • 1

  Zarządzanie projektem międzynarodowym – od koncepcji do realizacji

  Warsztat ma na celu przybliżenie uczestnikom pracy metodą projektową oraz wyposażenie ich w praktyczne umiejętności dotyczące planowania projektu, składania wniosku o dofinansowanie i realizacji działań międzynarodowych z udziałem partnerów zza granicy.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • Palace_in_Kozłówka_1

  „Architektura. Trwałość, użyteczność, piękno”

  Uczestnicy poznają architekturę założenia kozłowieckiego i podstawowe pojęcia z historii budownictwa.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • Simon Law, Sugar bowl

  Historia ukryta w cukiernicy – jak to dawniej z cukrem było…

  Spacer po wystawie oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej (ekspozycja cukiernic) połączony z rozmową na temat tego skąd się bierze cukier. Jak było kiedyś, a jak jest teraz. Jakie znaczenie miała cukiernica w dawnych czasach. Cukier i jego właściwości oraz zastosowanie. Zabawa dla uczestników: dzieci dostają wydrukowane zdjęcia cukiernic i szukają ich na ekspozycji. Dodatkowo quiz z pytaniami

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • missbossy, Messiah by Mendelssohn Choir & TSO|źródło: flickr.com

  Spotkania chóralne

  Chór Chłopięcy „Słowiki Lubelskie” zaprezentuje różnorodne utwory muzyczne polskich i obcych kompozytorów różnych epok. Zadanie ma na celu popularyzację bogactwa muzyki chóralnej oraz umożliwienie kontaktu z muzyką klasyczną. Ważnym aspektem zadania jest również edukacja odbiorców w zakresie kultury muzycznej, jak i samych chórzystów, którzy poprzez przygotowania do koncertów oraz same występy rozwijają swoją wiedzę, wrażliwość i możliwości wykonawcze.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • hip-hop1_OCKHip-hop2_OCK

  Mój pierwszy teledysk – kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży

  Warsztaty podczas, których uczestnicy pod okiem instruktorów, specjalistów muzyki, tańca, zajęć integracyjnych i plastyki pracują kreatywnie nad wykonaniem własnego wideoclipu.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • 10030588973_a4bf618be6_b

  „W pałacowej bibliotece”

  Prowadzący zajęcia stara się przybliżyć uczestnikom podstawową terminologię związaną z funkcjonowaniem biblioteki. Uzupełnieniem będą zagadnienia dotyczące druku, powstawania książek oraz tematyki starodruków.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • Gunilla G, Sugar

  Jak to dawniej z cukrem bywało… Czyli o słodkościach pod kluczem.

  Opowiem wam słodką historię… Tak zaczyna się magiczna opowieść o drogocennym skarbie skrywanym w srebrnych szkatułkach Oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej. Czy wiedza będzie kluczem do rozwiązania zagadki, co skrywało ich wnętrze?

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • Maria Eklind, Instrument| źródło: flickr.com

  Wnikliwie słucham – warsztaty nabywania erudycji kulturalnej

  Wykonawca (3-4 osoby) wykorzystuje dostępną sobie bazę instrumentów, które przywozi na spotkania muzyczne o charakterze ukulturalniającym i budującym krytyczne spojrzenie na zjawiska współczesnej kultury w oparciu o poznanie podstaw muzyki artystycznej.

   

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • Sesje Warsztatowe Etiudy

  Przedstawienia i Praktyki Teatralne „Gardzienic” (Maraton Teatralny – Kosmos „Gardzienic” oraz Sesja Warsztatowa Praktyk Teatralnych)

  Całodzienna intensywna praca warsztatowa odwołująca się do wieloletniego doświadczenia Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Warsztat praktyczny prowadzący do prezentacji efektów pracy połączony z dyskusją z twórcami na temat budowy spektaklu teatralnego w myśl Ekologii Teatru.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • 2215075563_cf0ebf57f9_b

  „Bogowie i herosi starożytnej Grecji i Rzymu w pałacu kozłowieckim”

  Lekcja połączona ze zwiedzaniem wnętrz pałacowych. Podczas zajęć wykorzystywane są plansze z atrybutami bogów i herosów. Podsumowaniem zajęć jest konkurs.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • Colleen M, Hamsa

  Historia społeczności żydowskiej Kazimierza Dolnego

  Zwiedzanie ekspozycji oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej, wprowadzenie w tematykę kultury żydowskiej poprzez zrozumienie pojęć z nią związanych jad, drajdel, filakterie, rodał. W czasie warsztatów uczestnicy samodzielne wykonają napisu (np. własne imię) przy użyciu alfabetu hebrajskiego.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • Andrew Malone, Descending motion| źródło:flickr.com

  Z nutkami przez płotki – Sztafeta muzyczna dla najmłodszych

  Spotkania muzyczne o charakterze edukacyjnym, ukulturalniającym, wychowawczym i aktywizującym. Upowszechnienie w przystępnej formie najistotniejszych elementów kultury: savoir vivre na koncercie, śpiewanie piosenek, nauka wierszyków, granie na miniaturowych instrumentach, wspólne wykonywanie prostych melodii razem z muzykami

   BARDZO MŁODA KULTURA