-
Read MoreSprawdź
Zarządzanie projektem międzynarodowym – od koncepcji do realizacji
Warsztat ma na celu przybliżenie uczestnikom pracy metodą projektową oraz wyposażenie ich w praktyczne umiejętności dotyczące planowania projektu, składania wniosku o dofinansowanie i realizacji działań międzynarodowych z udziałem partnerów zza granicy.
-
Read MoreSprawdź
„Architektura. Trwałość, użyteczność, piękno”
Uczestnicy poznają architekturę założenia kozłowieckiego i podstawowe pojęcia z historii budownictwa.
-
Read MoreSprawdź
Historia ukryta w cukiernicy – jak to dawniej z cukrem było…
Spacer po wystawie oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej (ekspozycja cukiernic) połączony z rozmową na temat tego skąd się bierze cukier. Jak było kiedyś, a jak jest teraz. Jakie znaczenie miała cukiernica w dawnych czasach. Cukier i jego właściwości oraz zastosowanie. Zabawa dla uczestników: dzieci dostają wydrukowane zdjęcia cukiernic i szukają ich na ekspozycji. Dodatkowo quiz z pytaniami
-
Read MoreSprawdź
Spotkania chóralne
Chór Chłopięcy „Słowiki Lubelskie” zaprezentuje różnorodne utwory muzyczne polskich i obcych kompozytorów różnych epok. Zadanie ma na celu popularyzację bogactwa muzyki chóralnej oraz umożliwienie kontaktu z muzyką klasyczną. Ważnym aspektem zadania jest również edukacja odbiorców w zakresie kultury muzycznej, jak i samych chórzystów, którzy poprzez przygotowania do koncertów oraz same występy rozwijają swoją wiedzę, wrażliwość i możliwości wykonawcze.
-
Read MoreSprawdź
Mój pierwszy teledysk – kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży
Warsztaty podczas, których uczestnicy pod okiem instruktorów, specjalistów muzyki, tańca, zajęć integracyjnych i plastyki pracują kreatywnie nad wykonaniem własnego wideoclipu.
-
Read MoreSprawdź
„W pałacowej bibliotece”
Prowadzący zajęcia stara się przybliżyć uczestnikom podstawową terminologię związaną z funkcjonowaniem biblioteki. Uzupełnieniem będą zagadnienia dotyczące druku, powstawania książek oraz tematyki starodruków.
-
Read MoreSprawdź
Jak to dawniej z cukrem bywało… Czyli o słodkościach pod kluczem.
Opowiem wam słodką historię… Tak zaczyna się magiczna opowieść o drogocennym skarbie skrywanym w srebrnych szkatułkach Oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej. Czy wiedza będzie kluczem do rozwiązania zagadki, co skrywało ich wnętrze?
-
Read MoreSprawdź
Wnikliwie słucham – warsztaty nabywania erudycji kulturalnej
Wykonawca (3-4 osoby) wykorzystuje dostępną sobie bazę instrumentów, które przywozi na spotkania muzyczne o charakterze ukulturalniającym i budującym krytyczne spojrzenie na zjawiska współczesnej kultury w oparciu o poznanie podstaw muzyki artystycznej.
-
Read MoreSprawdź
Przedstawienia i Praktyki Teatralne „Gardzienic” (Maraton Teatralny – Kosmos „Gardzienic” oraz Sesja Warsztatowa Praktyk Teatralnych)
Całodzienna intensywna praca warsztatowa odwołująca się do wieloletniego doświadczenia Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Warsztat praktyczny prowadzący do prezentacji efektów pracy połączony z dyskusją z twórcami na temat budowy spektaklu teatralnego w myśl Ekologii Teatru.
-
Read MoreSprawdź
„Bogowie i herosi starożytnej Grecji i Rzymu w pałacu kozłowieckim”
Lekcja połączona ze zwiedzaniem wnętrz pałacowych. Podczas zajęć wykorzystywane są plansze z atrybutami bogów i herosów. Podsumowaniem zajęć jest konkurs.
-
Read MoreSprawdź
Historia społeczności żydowskiej Kazimierza Dolnego
Zwiedzanie ekspozycji oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej, wprowadzenie w tematykę kultury żydowskiej poprzez zrozumienie pojęć z nią związanych jad, drajdel, filakterie, rodał. W czasie warsztatów uczestnicy samodzielne wykonają napisu (np. własne imię) przy użyciu alfabetu hebrajskiego.
-
Read MoreSprawdź
Z nutkami przez płotki – Sztafeta muzyczna dla najmłodszych
Spotkania muzyczne o charakterze edukacyjnym, ukulturalniającym, wychowawczym i aktywizującym. Upowszechnienie w przystępnej formie najistotniejszych elementów kultury: savoir vivre na koncercie, śpiewanie piosenek, nauka wierszyków, granie na miniaturowych instrumentach, wspólne wykonywanie prostych melodii razem z muzykami