Oferta edukacyjna

 • 43

  Będzie zabawa! – gry i zabawy animacyjne dla różnych grup wiekowych

  W czasie warsztatu uczestnicy poprzez czynny udział zapoznają się z dużą ilością ćwiczeń wykorzystywanych w animacji grupowej. Będą mieć okazję poznać gry i zabawy aktywizujące i integracyjne, możliwe do wykorzystania w szkole, na obozie, w socjoterapii, w świetlicy, w klubie osiedlowym, w grupach projektowych i wielu innych miejscach.

   Młodzi LUBią Kulturę
 • 02-test

  Co mówią sztućce – Savoir vivre przy stole

  Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak się dawniej jadało, czy sztućce zawsze były takie same, i czy zawsze ich używano. Co wolno robić przy stole, czy każde zachowanie jest właściwe. Dzieci będą miały okazję przekonać się czy znają wszystkie zasady savoir vivre przy stole, nauczą się nakrywania do stołu. Dodatkowo spacer po ekspozycji (prezentacja sreber stołowych, cukiernic i lichtarzy).

   Młodzi LUBią Kulturę
 • zamekjjZAMEK

  Zamek lubelski jako średniowieczna twierdza. Jak budowano siedziby rycerskie i królewskie.

  Zajęcia rozpoczynają się od prezentacji multimedialnej o tajnikach średniowiecznego budownictwa obronnego. Kolejna część to zwiedzanie romańskiej wieży zamkowej i gotyckiej Kaplicy Trójcy Świętej oraz ekspozycji archeologicznej i militarnej-„ poszukiwanie skarbów” z pomocą karty pracy. Na zakończenie proponujemy układanie puzzli lub projektowanie według własnego pomysłu i budowanie miniatury zamku.

   Młodzi LUBią Kulturę
 • SquirmyBeluga, weave|źródło: flickr.com

  Osnuj swoją wyobraźnie – warsztaty tkackie

  Zapoznanie uczestników z terminologią, surowcem oraz podstawowymi technikami tkackimi. W oparciu o uzyskane informacje oraz praktyczne wskazówki instruktora, uczestnicy samodzielnie wykonają na ramkach tkackich wielobarwne płócienka.

   Młodzi LUBią Kulturę
 • 11260448_916320058458615_849382267101807785_o2015-09-10 16.34.02

  Jak prowadzić warsztaty z rękodzieła artystycznego

  Szkolenie z prowadzenia zajęć warsztatowych o tematyce rękodzieła artystycznego to skuteczny sposób na uzyskanie kompetencji w organizowaniu tego typu spotkań.  Na zajęciach zostaną omówione różnorodne techniki i narzędzia stosowane do prowadzenia zajęć artystycznych z młodzieżą w wieku 14 – 25 lat.

   Młodzi LUBią Kulturę
 • muzeum-na-zamkuMuzeum

  Jak ubierano się w dawnej Polsce – strój rycerski i szlachecki.

  Zajęcia warsztatowe odbywające się w Kaplicy Trójcy Świętej i na wystawach muzealnych. W kaplicy zamkowej poszukiwanie portretów króla Jagiełły i zapoznanie z symboliką stroju królewskiego. Na wystawie militariów odnajdywanie ( z pomocą druków edukacyjnych ) elementów uzbrojenia rycerskiego, zaś na ekspozycji sztuki zdobniczej – elementów polskiego stroju kontuszowego. Następnie prezentacja multimedialna o historycznych ubiorach oraz prezentacja najstarszych tkanin ze zbiorów muzeum. W galerii malarstwa polskiego pokaz portretów ze szczególnym uwzględnieniem stroju dworskiego.

   Młodzi LUBią Kulturę
 • [url=https://flic.kr/p/qy8p56][img]https://c2.staticflickr.com/8/7512/16116133697_ebf453768b_b.jpg[/img][/url][url=https://flic.kr/p/qy8p56]#03 January 2015[/url] by [url=https://www.flickr.com/photos/16365955@N07/]kcw1939[/url], on Flickr

  Czasownik – Sztuka

  Młodzież przez własną ekspresję wypowiedzi (malarstwo, rzeźba, kolaż), tworzy własną opowieść na zadany temat. W oparciu o poznane zagadnienia kreują obrazy, z wykorzystaniem poznanych metod, narzędzi i znaczeń (gest, faktura, kolor, wiedza) z uwzględnieniem i zastosowaniem wartości zmysłowych (sensualnych), intelektualnych i emocjonalnych. Sztuka jako gra prowadzona z odbiorcą, improwizacja, nośnik i katalizator emocji.

   Młodzi LUBią Kulturę
 • Raymond Zoller, Exhibition| źródło: flickr.com

  Moja pierwsza wizyta w muzeum

  Wizyta w muzeum wcale nie musi być nudna! Chcecie się dowiedzieć czym jest muzeum? Kim jest
  i czym się zajmuje muzealnik? Zapraszamy do Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, gdzie przekonacie się, że lekcja to także dobra zabawa!

   Młodzi LUBią Kulturę
 • 01

  Praca z grupą młodzieżową – jak się do tego zabrać?

  Na warsztacie podjęta zostanie tematyka pierwszych kroków w pracy z grupą młodzieżową – specyfika tej grupy wiekowej, rekrutacja do działań młodzieżowych, zasady komunikacji i współpracy dorosłego prowadzącego z młodymi osobami oraz praktyczne wskazówki, które warto wziąć pod uwagę, planując spotkania grupy.

   Młodzi LUBią Kulturę
 • https://flic.kr/p/dYVP3F

  Muzyczne menu – odrestaurowana klasyka

  W zależności od tematu i zapotrzebowania od dwóch do czterech wykonawców( muzyków instrumentalistów lub śpiewaków) plus prowadzący. Spotkania muzyczne o charakterze aktywizującym, poprawiającym ogólny poziom wiedzy i kultury.
  Upowszechnienie fenomenu zjawiska muzycznego poprzez zaprezentowanie różnych odsłon kultury wysokiej w komunikatywny dla uczestników sposób. Współtworzenie przedsięwzięcia muzycznego –aktywizacja uczestników.

   Młodzi LUBią Kulturę
 • Yoel Ben-Avraham, SeferTorah

  Czy jad jest trujący – poznajemy kulturę żydowską

  Zwiedzanie ekspozycji oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej, wprowadzenie w tematykę kultury żydowskiej poprzez zrozumienie pojęć z nią związanych jad, drajdel, filakterie, rodał. W czasie warsztatów uczestnicy samodzielne wykonają napisu (np. własne imię) przy użyciu alfabetu hebrajskiego.

   Młodzi LUBią Kulturę
 • Jarosław Pocztarski, Kazimierz Dolny| flickr.com

  Warsztaty – Kamienice przypraw

  Kazimierskie kamienice są milczącymi świadkami przeszłości, które dzięki naszym staraniom przemówią. A spotkanie z kazimierską mieszczanką- żoną najsłynniejszego z kupców pozwoli wam poznać najskrytsze tajemnice kupieckie.

   Młodzi LUBią Kulturę