Oferta edukacyjna

 • 10713993_742778005791570_7869398051628579215_o10713993_742778005791570_7869398051628579215_o

  Praktyczne warsztaty z rękodzieła artystycznego

  „Zacząć jest łatwo. Wytrwać jest sztuką”. Warsztat polega na nauce i ćwiczeniu umiejętności wytwarzania przedmiotów codziennego użytku oraz ozdób dekoracyjnych. Dzięki nim uczestnik pozna metody i techniki stosowane do wykonania danego projektu oraz zaczerpnie inspiracji do realizacji własnych pomysłów.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • 2215808953_f2e4671935_b

  „Antyk grecki i rzymski – żywe źródło europejskiej kultury”

  Na przykładzie architektury kozłowieckiej rezydencji i zbiorów Muzeum prowadzący zaprezentuje zapisane tu antyczne konotacje, opowie o antycznych imponderabiliach w świecie współczesnym i obecności antyku w kulturze sarmackiej i nie tylko.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • MEDIODESCOCIDO, Witold Gombrowicz

  Gombrowicz wobec sztuki. Znawca czy nie znawca?

  Wykład – dyskusja mający na celu przybliżenie, zapoznanie z postacią Witolda Gombrowicza, a przede wszystkim jego poglądów stosunku i osobistego widzenia sztuki (malarstwa), i natury artysty. Postaramy się dociec i zrozumieć czym właściwie była sztuka dla autora „Ferdydurke”.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • Melissa Bube, IMG_1140 |źródło: flickr.com

  Historia rozegrana – gra miejska

  Gra miejska skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 10 – 18 lat. Poprzez interaktywne zabawy, dostosowane do wieku uczestników, grupa podróżuje przez ulice Opola Lubelskiego poznając jego historię, zabytki, kulturę, gospodarkę i przyrodę. Do wyboru będzie kilka ścieżek tematycznych, które pozwolą skupić się młodzieży na jednym z powyższych zagadnień. Dzięki ścieżce historycznej będą mogli poznać dzieje miasta od historii dawnej do współczesności, zwiedzić zabytkowe miejsca i budynki miasta, a także zachwycić się kulturą regionu.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • 1

  Zarządzanie projektem międzynarodowym – od koncepcji do realizacji

  Warsztat ma na celu przybliżenie uczestnikom pracy metodą projektową oraz wyposażenie ich w praktyczne umiejętności dotyczące planowania projektu, składania wniosku o dofinansowanie i realizacji działań międzynarodowych z udziałem partnerów zza granicy.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • Palace_in_Kozłówka_1

  „Architektura. Trwałość, użyteczność, piękno”

  Uczestnicy poznają architekturę założenia kozłowieckiego i podstawowe pojęcia z historii budownictwa.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • Simon Law, Sugar bowl

  Historia ukryta w cukiernicy – jak to dawniej z cukrem było…

  Spacer po wystawie oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej (ekspozycja cukiernic) połączony z rozmową na temat tego skąd się bierze cukier. Jak było kiedyś, a jak jest teraz. Jakie znaczenie miała cukiernica w dawnych czasach. Cukier i jego właściwości oraz zastosowanie. Zabawa dla uczestników: dzieci dostają wydrukowane zdjęcia cukiernic i szukają ich na ekspozycji. Dodatkowo quiz z pytaniami

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • missbossy, Messiah by Mendelssohn Choir & TSO|źródło: flickr.com

  Spotkania chóralne

  Chór Chłopięcy „Słowiki Lubelskie” zaprezentuje różnorodne utwory muzyczne polskich i obcych kompozytorów różnych epok. Zadanie ma na celu popularyzację bogactwa muzyki chóralnej oraz umożliwienie kontaktu z muzyką klasyczną. Ważnym aspektem zadania jest również edukacja odbiorców w zakresie kultury muzycznej, jak i samych chórzystów, którzy poprzez przygotowania do koncertów oraz same występy rozwijają swoją wiedzę, wrażliwość i możliwości wykonawcze.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • hip-hop1_OCKHip-hop2_OCK

  Mój pierwszy teledysk – kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży

  Warsztaty podczas, których uczestnicy pod okiem instruktorów, specjalistów muzyki, tańca, zajęć integracyjnych i plastyki pracują kreatywnie nad wykonaniem własnego wideoclipu.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • 10030588973_a4bf618be6_b

  „W pałacowej bibliotece”

  Prowadzący zajęcia stara się przybliżyć uczestnikom podstawową terminologię związaną z funkcjonowaniem biblioteki. Uzupełnieniem będą zagadnienia dotyczące druku, powstawania książek oraz tematyki starodruków.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • Gunilla G, Sugar

  Jak to dawniej z cukrem bywało… Czyli o słodkościach pod kluczem.

  Opowiem wam słodką historię… Tak zaczyna się magiczna opowieść o drogocennym skarbie skrywanym w srebrnych szkatułkach Oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej. Czy wiedza będzie kluczem do rozwiązania zagadki, co skrywało ich wnętrze?

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • Maria Eklind, Instrument| źródło: flickr.com

  Wnikliwie słucham – warsztaty nabywania erudycji kulturalnej

  Wykonawca (3-4 osoby) wykorzystuje dostępną sobie bazę instrumentów, które przywozi na spotkania muzyczne o charakterze ukulturalniającym i budującym krytyczne spojrzenie na zjawiska współczesnej kultury w oparciu o poznanie podstaw muzyki artystycznej.

   

   BARDZO MŁODA KULTURA