Oferta edukacyjna

 • NADAKTYWNI2Nadaktywne warsztaty teatralne

  Nadaktywne warsztaty teatralne

  Zajęcia obejmują m.in: techniki improwizacji, taniec i świadomość ciała, budowanie autorskiego scenariusza.
  W spotkaniu mogą wziąć udział członkowie koła teatralnego “Grupa Nadaktywna” działającego przy bibliotece, którzy chętnie podzielą się zdobytą wiedzą i zachęcą do rozwijania pasji.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • 03-test

  Chwilka na śpiew

  Warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży, których celem jest rozbudzenie zainteresowania muzyką i śpiewem. W trakcie warsztatów uczestnicy na zabawy przekonają się, jak piękny i bogaty jest świat muzyki. Będzie to okazja do odkrywania i rozwijania talentów wokalno-instrumentalnych.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • By Dguendel (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

  „Barokowo – ogrodowo”

  Na przykładzie zespołu pałacowo – parkowego w Kozłówce uczestnicy dowiedzą się czym jest kompozycja ogrodu barokowego. Pogadanka połączona ze spacerem (w zależności od warunków pogodowych), wzbogacona warsztatami polegającymi na stworzeniu własnego planu ogrodu.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • Karen Horton; IMG_1759| źródło: flickr.com

  Trzy wyznania

  Podczas zwiedzania wystawy oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej. Zapoznanie się z terminologią związaną z eksponatami: co to znaczy pacyfikał, monstrancja, lavabo, enkolpion, plakiety wotywne, czy ampułka; do czego, gdzie i kiedy były, lub są używane. Jak wygląda krzyż prawosławny i katolicki.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • tora.jpgzłoto-3.jpg

  Czy jad jest trujący – poznajemy kulturę Żydów kazimierskich

   Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - Manufaktura Muzealna
 • Arteja - przez sztukę do samorozwojuArteja - przez sztukę do samorozwoju

  Arteja – ­ przez sztukę do samorozwoju

  Warsztaty skupione wokół rozwoju kreatywności prowadzone przez Jolantę Madej ­ artystę plastyka, pedagoga i arterapeutę. Pani Jolanta posiada doświadczenie w pracy z dziećmi oraz osobami niepełnosprawnymi. Program zawiera szereg zajęć plastycznych z elementami arterapii.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • pracownia-ceramiki1pracownia-ceramika3

  Ceramika w przestrzeni miejskiej

  Warsztaty cykliczne, całodzienne składające się z 3 spotkań – terminy do uzgodnienia (np. 3 soboty).
  Działanie ma na celu poznanie grupy z podstawami ceramiki oraz stworzenia prac ceramicznych pod okiem instruktora Opolskiego Centrum Kultury.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • https://flic.kr/p/99VWHw

  „Przywrócone piękno – tajemnice warsztatu konserwatora dzieł sztuki”

  Prowadzący objaśnia podstawową terminologię, zakres działań oraz ich znaczenie w konserwacji dzieł sztuki. Treść i zakres zajęć są dostosowane do odbiorców. Zajęcia połączone z warsztatami konserwatorskimi.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • P. Lucas, 33 Kazimierz Dolny|źródło: flickr.com

  Szlakiem Żydów kazimierskich

  W trakcie spaceru po Kazimierzu Dolnym można zdobyć wiedzę na temat życia codziennego społeczności żydowskiej Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Zapraszamy do zwiedzania zabytków kultury materialnej: apteki, synagogi, kirkutu, Domu Brombergów oraz jatki. W oddziale Muzeum Sztuki Złotniczej dowiesz się co to jest balsaminka, hanukije, etrog, tefilin.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • 1495544972_h.png

  WARSZTATY HERALDYCZNE ABECADŁO

   Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - Manufaktura Muzealna
 • Kajaki02_1000na750Kajaki03_1000na750

  Kajak Cross- Wyczynowy Spływ Górską Rzeką Hodelką

  Spływ ma miejsce po trudnych, ale zarazem niezwykle atrakcyjnych krajobrazowo, przyrodniczo i historycznie terenach. Pierwszy odcinek spływu: Pomorze – Hodlik jest bardzo wymagający i przeznaczony dla doświadczonych kajakarzy, poszukujących adrenaliny i ciężkiej pracy przy pokonywaniu przeszkód.

   BARDZO MŁODA KULTURA
 • DSC_9565

  Tajemnica słowiańskiej osady

  Uczestnicy wcielają się w mieszkańców wioski z czasów VIII w. podczas Fabularnej Gry Terenowej rozgrywanej w zrekonstruowanej osadzie słowiańskiej w Żmijowiskach. Gra ma walory edukacyjne, kulturowe, historyczne. W formie interaktywnej przygody uczestnicy poznają kulturę naszych przodków zarówno w wymiarze wierzeń jak i codziennych przydomowych obowiązków.

   BARDZO MŁODA KULTURA